Ptáte se

Rodina se mi rozrostla – co mám hlásit?

Je potřeba nového človíčka přihlásit nejen k trvalému bydlišti zde, ale i k zálohám na služby. Kontaktujte pí. Hruškovou na Linpře, pro evidenci jí stačí nahlásit pouze jméno.

Totéž platí i pro odhlášení v případě odstěhování.

 

Jak funguje domácí zvonek?

Manuál

 

Na chodbě nesvítí světlo.

Nejdřív se koukněte při cestě dolů, zda nesvítí i ta v nižších patrech. Pokud ano, vypadl jistič v přízemí – stačí ho dole nahodit.

Pokud je jen na patře, zkontrolujte, zda cvaká čidlo pohybu. Pokud ne, je chyba v čidle a musí se vyměnit. V opačném případě je špatná žárovka a lze ji vyměnit buď svépomocí nebo toto nahlašte místně příslušnému členu výboru – 1423 J. Stehnová (602 132 044) nebo 1424 – M. Kubíček (723 447 704).

 

Jak to, že vyúčtování za teplo a vodu už nechodí nikdo odečítat z měřidel?

Všechny měřiče jsou vybaveny rádiovým čidlem, které naměřená data posílá bezdrátově. Technik Techemu je načte z chodby, aniž by musel na někoho zvonit.

Jak to, že letos za služby v loňském roce na přeplatcích mi bylo vráceno podstatně méně peněz než loni?

Rostou ceny všech služeb, případně mohla vzrůst spotřeba. Pozor na nastavení rozumné výše záloh (po dohodě se správní firmou lze toto realizovat již od následujícího měsíce).

Při velkých deštích mi zatéká pod okny. Co mám dělat?

Stávající stav se dá zlepšit pouze zevnitř – vyškrábnutím omítky a vyplněním mezer v montážní pěně pružným tmelem, se zpětným začištěním štukovou omítkou či sádrou.

Chci zrekonstruovat jádro. Co mám dělat?

Pokud se nebude měnit dispozice dělících stěn a nebude se zasahovat do stoupaček, stačí pouze písemně oznámit výboru společenství záměr s popisem navrhovaných stavebních úprav. Při rekonstrukci je nutná plovoucí podlaha kvůli eliminaci hluku.

Pokud se dispozice měnit bude, kromě nutného písemného souhlasu společenství je nutno podat žádost o stavební povolení na stavebním úřadě vč. zpracování projektové dokumentace.

V obou případech je nutno předložit výboru kopie revizních zpráv elektro, tlakové zkoušky vodovodního potrubí a protokol o těsnosti kanalizace.

V případě pokládky nových podlah v bytu nestrhávejte původní lino a použijte ho jako podkladní vrstvu z důvodu zachování zvuk. neprůzvučnosti (pokud to půjde).

Napsat komentář